İmplant Fiyatları

 İmplant üretim maddesinin oluşturulması için yüksek teknoloji ekipmanlarına sahip olmak gerekmektedir. Diş İmplantının yapılabilmesi için tüm gereksinimler yurt dışı üreticilerinden sağlanmaktadır. Yapılacak olan implant fiyatı sayıya ve tedavi şekline göre değişmektedir.  Fiyatlar İmplantın kalite sağlamlık ve markası açısından değişmektedir. İmplant yaptırmaya karar verdiğinizde diş hekiminize hangi marka implant kullanacağını mutlaka sorunuz ve kendiniz araştırınız. Araştırmayı bitirmeden kesinlikle tedaviye başlamayınız.

Tek diş eksikliklerinde diğer dişlere dokunmadan giderilmesine, birden fazla dişlerde takılıp çıkarılabilen protezlerin yerine implantlar tercih edilmektedir. Yani implantlar tam dişsizlik problemlerinde sabit protez yapılabilmesinde her türlü dişsizlik sorunlarında kullanılmaktadır.
İmplantlar sağlam raha ve kullanışlı uygulamalardır. Bu uygulamalar gerçek dişlerin yerini alırken doğal bir görüntü ve yapı oluştururlar. Böylece sağlam dişlere zarar verilmemiş olur. diğer uygulamalara karşın çok daha kullanışlı ve sağlam yapılardır.
İmplantlar kemik ve diş etleri arasına yerleşmektedir. Bu sebepten ötürü üzerine yapılan dişlerde her hangi bir bozukluk ve düzensizlik görülmeyecektir. Son dönemlerde Zirkonyum yöntemi ile ön dişlerdede estetik bir görüntü sağlanmaktadır. İmplantlar Bayanlar için 16-17 erkeklerde ise 18 yaş sınırına tabidir. Erkeklerde herhangi bir üst yaş sınırı yoktur. Ergenliğini tamamlamış her birey implant yöntemini kullanabilir. Yaşlı insanlar dişlerini daha çabuk kaybettiklerinden ve çene kemik ve eklemlerinde erimeler çeşitli hastalıkları olduğundan dolayı dental implanta gereksinim duyarlar.
 
 
 
kaynak:"İmplant Fiyatları" bu yazı "İmplant" kategorisinde yayınlanmış olup "Emrah KARA" tarafından yazıldığı sanılmaktadır.