Ortodonti tedavilerinde özele sevk dönemi başladı 

 Ortodonti tedavilerinde özel sağlık kuruluşlarına sevk dönemi başladı. Sağlık Bakanlığı bünyesinde hizmet veren ağız ve diş sağlığı merkezleri, Ortodonti tedavileri için hastaları özel sağlık kuruluşlarına sevk etmeye başladı. 

 
Sağlık Bakanlığı’nın ağız ve diş sağlığı merkezlerinden ortodonti tedavisi için sevk alan hastalar, tedavilerini Özel AntModern Ağız ve Diş Sağlığı merkezinde yaptırabilecekler. Ortodontistler tarafından gerçekleştirilen ortodonti tedavileri için ödedikleri ücreti, daha sonraTürk Diş Hekimleri Birliği asgari ücret tarifesi fiyatları üzerinden SGK’ dan iade alabilecekler.
 
Nasıl sevk yaptırabilirim? 
 
Sağlık Bakanlığına bağlı Diş Hastaneleri ve Ağız ve Diş Sağlığı Merkezlerinde ihtiyacınız olan tedavi yapılamıyorsa sizi muayene eden diş hekimi sevk etmek zorundadır.
 
Dişhekimi sizi nereye sevk edecek?
 
Diş hekimi adres göstererek sizi sevk edemez. Sadece sevk kâğıdınıza “ Kurumda tedavisi yapılamadığından dışarıya sevki uygundur” yazabilir. Siz istediğiniz kuruma sevkinizle gidebilirsiniz.
 
Tedavim bitince ne yapacağım?
 
Diş tedaviniz bittiğinde, aldığınız sevkle birlikte, sizi ilk sevk eden kuruma,doktora tekrar gidip tedavinizi yaptırdığınızı gösterip onaylatmalısınız.
 
Diş Tedavilerinde Sevk koşulları nasıl?
 
Diyabet, Diyaliz , Kalp ve Onkoloji Hastaları da Engelli Hastalar gibi,genel anestezi ile tedavilerini sevk çıkarmak şartı ile özel kurumlarda olurlar. Sevklerini alan hastalar müracaat ettikleri Özel kurumda diş tedavilerinin tamamını Türk Diş Hekimleri birliği asgari muayene ve tedavi ücret tarifesi üzerinden rapor ve fatura ile SGK´dan geri alabilmektedirler.
 
Tedavi ücretini devletten nasıl alacağım?
 
Onaylattığınız sevk belgesi ile özel kuruma gittiyseniz ödediğiniz ücret karşılığı aldığınız faturayı SGK kurumuna teslim etmelisiniz.
    
Yaptırdığınız tedavi Sağlık Uygulama Tebliği eki Ek-7 listesinde yer alıyorsa Türk Dişhekimleri birliği asgari muayene ve tedavi ücret tarifesinde yer alan fiyatlar tavan olmak üzere, fatura tutarı üzerinden hastaya ödeme yapılır.( Sağlık Uygulama Tebliği Eki EK-7) ‘ yi ilave edelim.
    
Sevk belgesinde onaylı bulunan ve tedaviyi sağlayan hekimin aynı olduğu veya eşi veya ortakları tarafından yapıldığı belirlenen tedavilere ait giderler ödenmez.
    
Özel Sağlık Uygulama Tebliği Eki EK-7 listesinde (*) işareti olan tedavilere ait giderlerin karşılanabilmesi için, tedavinin konularında uzman veya doktoralı diş hekimleri tarafından yapıldığının belgelendirilmesi gerekmektedir.
 
* * *
 
Özel AntModern Ağız ve Diş Sağlığı merkezinde en yakın KIRCAMİ DİŞ TEDAVİ VE PROTEZ MERKEZİ İRTİBAT BİLGİLERİ Adres:Yeşil Bahçe Mahallesi Avni Tolunay Caddesi 58/2
Muratpaşa/ANTALYA Telefon:0242.312 55 55