KLİNİĞİMİZDE DÜZENLİ OLARAK COVID-19 DENETİMLERİ YAPILMAKTADIR!

SIKÇA SORULAN SORULAR


İmplant tedavisi öncesi ilgili bölgeye lokal anestezi uygulanır. Bu nedenle hastanın işlem süresinde acı ve ağrı hissetmesi söz konusu olmaz.

Tıpkı kalıcı dişlerde olduğu gibi süt dişleri de tedavi edilmelidir. Süt dişlerinde ilerleyen rahatsızlıklar daimi dişleri de olumsuz etkilemektedir.

Ortodontik tedavilerde yaş sınırı yoktur. Fakat dişlerin büyümesi ve çene gelişimi dikkate alındığında erken yaşta başlanan tedaviler, gelecekte oluşabilecek sorunların büyük ölçekte önüne geçer.

Her yirmi yaş dişinin çekilmesi gerekli değildir. Çevre dişeleri ve dişlerin genel dizilimi etkileyip, ağrılı durumlar oluşturduğu zaman diş hekiminin kararıyla dişlerin çekilmesi gerekmektedir.

Evet, kliniğimizde çocuk hastalarımıza da sağlık hizmeti vermekteyiz. Ayrıca çocuklar için ayrı özel bir bölümümüz de bulunmaktadır.

Diş beyazlatma işleminde sonuç, kişinin diş yapısı, doğal rengi ve kullanılan malzemelere bağlı olarak değişiklik göstermektedir.

Hamilelik döneminin ilk 3 ayında, yoğun diş tedavileri önerilmemektedir. Acil olmayan diş tedavi randevularını, diş hekiminize danışarak erteleyip; sonraki aylarda tedavinizi olabilirsiniz.

Gülüş tasarımı, kişinin tüm ağız ve diş sağlığını ilgilendirmektedir. Bu nedenle sonuç süregelen sağlık durumuna göre kişiden kişiye değişiklik göstermektedir. Günümüz gelişen teknolojiyle dijital gülüş tasarımıda bu süre minimuma inmiştir.

Hayır, diş taşı temizliği dişlere zarar vermez. Hastanın ağız hijyenini arttırdığı nedeniyle diş ve diş eti sağlığını korumak için düzenli olarak yaptırılması önerilir.