Air Flow Sistemiyle Diş Plağının Temizlenmesi

Air flow sistemiyle diş plağının temizlenmesi
Air flow en güvenli temizleme metotlardan bir tanesidir. Hızlıdır ve efektif diş plağını temizler. Profesyonel ağız hijyeni Air Flow sistemiyle sadece diş renklerinin düzeltilmesi değil ayrıca bazı diş hastalıklarını çürük, paradantoz vs önlenmesi için yardımcı olur.

Air flow aleti jet spreyle diş yüzeyindeki siyah plağı temizleyerek diş renginin 1-2 ton daha açılmasını sağlar. Bu sistem ile en zor bölgeleri temizlemek mümkündür. Diş eti cepleri dahil 10 mm.ye kadar temizler.

Su –hava- toz air flow sistemi, kimyasal diş beyazlatma değildir. Bu nedenle dişlere doğal rengini geri kazandırır.

Diş plağının temizlenmesi diş sağlığı için önemli bir Prosedürdür. Diş plağı yemek yenmeye başlandığı andan itibaren 2 yıl içinde oluşmaya başlar. Profesyonel diş plağı temizliğine neden ihtiyaç duyarız? Çünkü diş taşları, diş fırçasının ulaşılamayacağı yerlerde oluşur.

Diş taşı nedir ve hangi tehlikeleri taşır?

Diş taşı, yumuşak diş plağından oluşmaya başlar. Zamanla diş plağı yemeklerden mineralleri alarak kristalize olur ve diş taşına dönüşür. Diş taşı 4 ila 6 ay içerisinde oluşur ve ev ortamında diş taşını temizlemek mümkün değildir. Özel bir aletle temizlenmesi gerekir. Evde yapılan diş taşı temizleme girişimleri diş eti ve dişlerin travmalarına sebep olur.

Diş taşı oluşan bölgede kan dolaşımı bozulur ve sonuç olarak diş eti kanamasına sebep olur, Bu, paradontitis hastalığının başlangıcıdır. Hasta ilk etapta diş kanaması görür ve zamanla diş eti kökleri yavaş yavaş çekilmeye başlar. Sonrasında diş destekliğini kaybederek zamanla sallanarak kayıp edilir.
Günümüzdeki teknoloji sayesinde dişin tüm bölümlerini (kemik dahil) restore edebilirler fakat bu diş ve kök arasındaki bağlantıyı sağlayamaz. Bu nedenle doktorlarımız her zaman diş hastalığını önlemek tedavilerden daha kolaydır demişlerdir. Diş taşı oluşmaması için en az 6 ayda bir profesyonel ağız hijyeni için hekime gitmek gerekmektedir.

Uzmanlarımız Air flow sistemini kullanılarak tehlikeli diş plaklarını temizleyip sağlıklı ve doğal diş görünümünüzü korumaktadırlar.