Profesyonel Hijyen

Profesyonel metotlardan bahsetmeden önce size bu bakımların ne kadar önemli olduklarından bahsetmek isteriz.

Uzmanlarımız diş hastalıklarının erken önlenmesinin maliyeti 20 kat daha aza indireceğini söylemektedirler.

Herkez bilir ki dişler günde 2 defa fırçalanmalıdır. Fakat bu Prosedürün nasıl yapılması gerektiği herkez tarafından bilinmemektedir. Öncelikle hekimin dişlerin nasıl doğru fırçalanması gerektiği hakkında bilgi vermesi gerekir. Fakat bu da yeterli olmayacaktır. Bugün herkez biliyor ki kötü diş ve ağız Hijyeni çürük gibi birçok hastalıklara sebebiyet verebilir. Herkez biliyor ki profesyonel ağız Hijyeni 6 ayda bir yapılır ve ilerde oluşabilecek ciddi sorunlar oluşmadan önlemlerin alınması maliyet açısından da olumlu olacaktır.

Profesyonel diş bakımı herhangi bir tedaviden önce mutlaka gerekir. Herhangi bir tedavi esnasında profesyonel hijyen hastalığın herhangi bir bölgeye taşınmasına engel olur. Ortodonti tedavisinden sonra diş plağı profesyonel bir Hijyen bakımıyla temizlenir bu şekilde braket sistemi daha iyi sabitlenir. Protez tedavisinden önce hijyen bakımı yine gerekir kron ya da protez altında çürük oluşabilir. Cerrahi anlamda mutlaka ama mutlaka profesyonel hijyen gerekmektedir.

Bazı hastaların profesyonel Hijyen bakımına ihtiyacı yoktur. Diş plağı ve diş taşı oluşmamaktadır, bu duruma çok nadir rastlanır.
Genelde insanlar 27 yaşından sonra diş taşı gibi problemlerle karşılaşırlar bu sebeplerden bir kaç tanesi:

  • Yaş itibariyle oluşan değişiklikler. Vücutta kalsium oranının yükselmesi, mukozanın değişmesi vs diş taşının oluşmasına sebep olur.
  • Kalitesiz hijyen malzemeleri diş fırçası ve diş macunu gibi
  • Beslenirken daha çok yumuşak yemekler yer alır
  • Diş yüzeyi ilaç tedavisinden sonra kabarıklaşır
  • Yetersiz diş ve ağız hijyeni

Profesyonel ağız ve diş bakımı nasıl olmalıdır?

İlk önce hekim genel ağız durumunu analiz eder ve sonra size özel doğru Hijyen yapılışı anlatılır. Bakım ultrason ve air flow aletleri kullanarak yapılır. Diş taşları ve diş plağı temizlikten sonra hekim her diş yüzeyinde flor takviyesi uygular. Bu Prosedür sadece doğal beyaz rengi kazanmayacak ayrıca diş ve diş etlerinin sağlığını da kazandıracaktır.

Diş bakımını ertelemeyin hemen bizi arayıp randevu alınız sağlığınız bizim uzman hekimlerimizin elindedir.

Merkezimiz ideal bir gülümseme yaratır.