İmplant Çeşitleri

Merkezimiz hangi implant çeşitlerini kullanır, neden?
İmplant uygulamaları, 2000 den fazla değişik metodu olan bir metotdur. Geçmişten gelen tecrübeyle günümüzde en iyi yöntem olarak anlatılmaktadır. Bu sistemlerin seçiminde genelde çoğu hastalara sorulara değerlendirme sonucu en uygunu bulunup bu yöntemler kullanılmaya başlamıştır.

İsveç Nobel Biocare sistemi 
Diagnostik sistemi Nobel tamamen hastaya detaylı bir kontrol ve planlamayla hazırlıklar yapılır. Bu sistem biyokimyasal ve fonksiyonel araştırmalar kemiğin durumu göz önüne alınarak yapılır. Ayrıca implantın uygun yerleştirilmesi sırasında estetik görünüme de önem verilir.
Vidalı implantlar Nobel Replace® çok iyi sonuçlar göstermiştir dünyada birçok diş hekimi bu implanları seçmeyi tercih etmişlerdir.

«Dentsply Friadent» İmplantlar üretici firması Xive (Almanya)
Xive implantlar diğer sistemler gibi titanyum malzeme kullanılarak yapılmıştır her hangi bir alerjik durum ya da vücudun kabul etmeme durumu yaşanmamıştır. Bu implantlarda titanyumun gözenekli yapısı aynı kemik yapısına benzemektedir. Bu özel yapısı sayesinde kemiklere daha kısa sürede adapte olmaktadır.

Bu sistemin özellikleri:

 • Adapte süresi 2 kat daha kısa sürelidir bu nedenle implant yerleşiminden sonra kısa sürede protez uygulaması yapılabilir.
 • Her kemik tipine adapte olur.

İtalyan sistemi Sweden Martina
Sweden Martina İtalyan implant pazarında tutulan hem sonuç, hem konfor hem de fiyat olarak popülerlik gösterir. Bu implantın yerleştirilmesi teknolojinin ilerlemesiyle çok basitleşmiştir. Her tür çene kemiğine uygulanabilir.

Hekimlerimiz bu sistemin avantajlarını aşağıda belirtmişlerdir:

 • %90 adapte olur
 • Bir ya da birden fazla dişin kemiğini büyütmeden protez uygulanabilir.
 • Bu implantlar uluslararası standartlara göre kaliteli titanyumdan yapılmıştır.
 • Bazı durumlarda Sweden Martina implantları herhangi bir dişi çıkarttıktan hemen sonra protez uygulanabilir. Bu sistem, mesleği gereği vakti olmayan hastalar için büyük avantajdır.

Birçok avantaja sahip olan Sweden Martina fiyat olarak da uygundur

İmplant sistemi inter (İsviçre)
Sistem her türlü cerrahi manipülasyon için uygundur ve en iyi sonuçlarını yaşlı hastalarda göstermektedir. Birinci sınıf kullanılan titanyumun yüzeyine özel bir işlem uygulanarak yüzde yüz adaptasyon sağlanır.

İmplantların özel yapısı doğal diş köklerine benzer ve kemiğin neredeyse atrofisini yok eder. implantların istikrarlı oluşu yüksek yük dayanımı sağlamaktadır. Bu nedenle diş çıktıktan hemen sonra protez yapılabilir, çene kemiği daha az zarar görür ve hastalar daha çabuk iyileşir.

Aşağıdaki sebeplerden dolayı uluslararası hekimler bu sistemi seçmektedirler

 • Rahat ve kolay kullanım, hekim hatalarının sıfır olması.
 • 20 yıldır kullanıldığı için büyük tecrübe kazanılmıştır.
 • Kolay ve efektiftir, estetik sorunları çözülmesini sağlar.
 • Uluslararası standartlara göre yüksek kaliteli titanyumdan yapılır dayanıklı ve uzun ömürlüdür.
 • Yaş sınırı yoktur