İmplantın Tedavi Süreci

İmplant tedavisi, ciddi birkaç etaptan oluşan uzun bir tedavidir.

Birinci etap-planlama
Herhangi bir ameliyat hazırlığı gerektirmemektedir. Önce hastanın sağlık durumu sorgulanır, diş ve ağzın durumu denetlenir başka uygulama yapılıp yapılmadığına, hastanın implant tedavisine uygun olup olmadığına bakılır. Bu sağlık durumu sorgulama esnasında, film ve kan tahlili istenebilir, ilaç tedavisi, diş ve ağız Hijyeni tedavisi uygulanabilir. 

İkinci etap- cerrah tarafından implant yerleştirme
Bu etapta diş eti kesilir yapay titanyum kökü yerleştirilir sonra diş eti dikişlerle tekrar kapatılır. Bu prosedür bölgesel anesteziyle uygulanıp yaklaşık 50 dakika sürmektedir. İmplant yerleştikten sonra belli bir süre beklenmek zorundadır ki kemiğe uyum sağlayıp kaynaması sağlansın. Bu etapta extra prosedür uygulanabilir mesela implant için yeterli alanın olmaması. Eğer diş kaybından ameliyata kadar uzun zaman geçtiyse kusurun olduğu yerde kemik normal bir şekilde oluşmuyorsa ameliyattan önce, extra bir tedavi uygulanabilir. Bu tip detaylar uzman hekimlerimiz tarafından hazırlık aşamasında anlatılacaktır.

Üçüncü etap- abutment yerleşimi
Bu etapta diş hekimi geçici abutmenti çıkartır sabit abutmenti yerleştirir. 1 hafta sonra işlemin en son etabına geçilir.

Dördüncü etap- ortopedik
Son etap esnasında hekimler abutment üzerine kron, köprü, hareketli protez yerleştirerek sizi yeni dişinize kavuşturur.

Ameliyatın kalitesi hekimin branşıyla doğru orantılıdır. Merkezimiz uzmanları, hastayı detayli muayene edip tüm sorularınıza cevap bulup size en uygun tedavi şeklini önerecektir. Lütfen bizi arayın ve sağlıklı gülümsemenin keyfini yaşayın.