Kapanış Düzeltmesi

Kapanış düzeltmesi nedir ve neden bu prosedür önemlidir?
Kapanış düzeltmesi – her iki kişiden biri mutlaka büyüme esnasında dişlerin sıralama oluşumundaki bozuklukları düzeltmek (örneğin yamuk dişler) için ortodonti hekimine başvurmaktadır. Yamuk çıkan dişler ağızda Hijyen açısından problem yaratmaktadır diş fırçalama esnasında zorluklar olur. Bu nedenle kötü ağız kokusu diş plağı, çürükler gibi hastalıklar oluşur. Dişleri düzeltilmeyen hastalar zamanla psikolojik sorunlar yaşarlar nedeni yamuk dişler insanları hoş göstermezler ve insanlar sosyal ve özel hayatlarında problem yaşayıp öz güvenlerini kaybedebilirler.

Şu anda hatalı kapanış düzeltmeleri mümkündür. Bu günlerde hekimler, çocuklar ve yetişkinlerde kapanış düzeltmesi adına çeşitli yöntemler sunmaktadırlar. Hangi yöntemi seçmeli? Tedavi ne kadar sürer? Tüm bu sorulara ancak profesyonel bir hekimin detaylı muayenesinden sonra cevap verelebilir.
Birkaç ortak nokta vardır. Tüm diş klinikleri 2 yöntem üzerine çalışırlar-

  • braketle diş düzeltmesi
  • braketsiz diş düzeltmesi.

İkinci yöntemi diş teli gibi hareketli aparatlardır. Ağız Hijyeni için idealdir gerekli bakım yapılırken sorun yaratmamaktadırlar. Fakat bazı çeşit braketler sorun yaratabilirler. Bu yöntem genelde yetişkinlerde insanlar üzerine uygulanan bir yöntemdir. Tedaviden önce dişlerin sağlıklı olduğundan emin olmak gerekir, doktor kontrol ederek gerekli tedaviyi uygular.

Braketlerin birkaç çeşidi vardır: metal, porselen, lingual-inognito braketler dişlerin arka taraflarına yerleştirilir ve dışarıdan görünmezler Tüm braket sistemleri hastaların özel diş boyutlarına ve çene yapısına göre yapılır.

kapanış düzeltmesi için sadece profesyonel ve tecrübeli hekimlere başvurulur. Hatalı kapanışların düzeltilmesinde hem çocuklar hem de yetişkinler için hastane seçimi önemlidir. Merkezimizde hatalı kapanış düzeltme yöntemi teşhis, gerekli tedavi, kişiye göre özel planlama, braket yapılışından başlar. En yeni yöntemleri ve aletleri kullanarak profesyonel doktorlarla iyi ve kaliteli tedavi uygulanır.

Her hasta için bireysel tedavi planı hazırlanır. Hastanın dişlerine güzel sağlıklı ve estetik görünüm kazandırılır. Hastanemizin sloganı “biz her gün tecrübelerimize göre ideal gülümsemeler yaratırız.”

antalya ortodonti