Kendinden Ligature Braketler

Birçok braket çeşidi vardır fakat en popüler sistemlerden bir tanesi de bu braket sistemidir. Bu sistem ABD ortodonti hekimleri (Dvite Diamon) tarafından üretilmiştir. Sistem özel kilit ve terminallerden yapılır. Tel gibi materyallere ihtiyaç yoktur. Bu nedenle, braketler daha konforludur.

Bu sistem birkaç önemli avantaja sahiptir: tedavi 14-18 ay arası sürer (diğer tedavilere göre yaklaşık 3 ay daha kısa sürelidir) ve sistemi düzeltmek için 2 ayda bir diş hekimine gidilmesi gerekir. Diş hareketleri daha kolaydır. Bu braketler dişlere fazla basınç yapmadıklarından hastalar kendilerini daha konforlu hissetmektedir. Bu braketler en zor kapanış problemlerini düzeltir.

Çoğu zaman braket sistemi kullanan hastalar kendi görünümlerinden rahatsız olmaktadırlar. Merkezimizde de kullanılan kendinden ligature braketler diğer braketlere göre daha küçüktür. ve yeni teknoloji kullanılarak metal seramik malzeme gibi kullanabilir. Bu nedenle sistem daha şeffaf ve daha az fark edilirdir. Bu malzeme gıda boyalarından herhangi bir renk değişimine uğramaz.

Merkezimizde ortodontik tedavi yöntemi ile gülümsemeniz mükemmel olacak.