Metal Braket

Metal braketler en popüler yöntemlerden bir tanesidir. Braketlerin bu türü, genellikle titanyum veya çelikten yapılır.

Bu braketler dişlere özel bir maddeyle yapıştırılır. Bu prosedürden önce dişlere bakım yapılır, diş taşı ve plaklar temizlenir ve florür takviyesi yapılır.

Hastaların isteğine göre braketler dişlerin dış veya iç tarafından yerleştirilir.

Uzman doktorlarımız modern, Alman lingual braket sistemi ” incognito” kullanmaktadırlar. Bu sistemin her parçası sizin diş özelliklerinize göre Almanya’da yapılır. Bu sistem tamamen ağrısızdır ve uygulamasında hasta kendini rahat ve konforlu hissetmektedir.

Metal braket sistemi popüler olmasına rağmen kendi artı ve eksileri aşağıda örnekleri verilmiştir.

Metal braketlerin avantaj ve dezavantajları:

  • Öncelikle bu sistemin avantajı diğer sistemlere göre fiyatın uygun olmasıdır.
  • İkinci önemli artısı ise zaman tasarrufudur. Metal kendi özelliklerine göre istenilen sonuç bakımından daha çabuk olmaktadır. Tedavi uzunluğu ve rehabilitasyona çabuk geçmesi.
  • En büyük eksikliği herkesin onları fark etmesidir. Çoğu hastamız ortodonti tedavisinde braketlerin görünmez olmasını isterler. Bugünlerde birçok genç hasta için estetik braket sistemleri revaçtadır. Nedeni hem sağlık açısından hem de fiyat açısından uygun olmasıdır.
  • Braket üreticileri sürekli modayı takip ederek yeni braket sistemleri üreterek daha küçük ve hoş görünümlü olmasını sağlamaktadırlar. Uzmanlarımız her zaman size en iyi braket sistemlerini sunmaktır.