Porselen Braketler

Porselen braketler en popüler sistemlerden bir tanesidir ve diğer sistemlere oranla daha estetik görünüme sahiptir. Porselen braketler şeffaf oldukları için insanlar pek fark etmezler ve bazı insanlar daha hoş gözüktüğünü düşünürler. Porselenler güneş ışığını tamamen alıp görünmez oldukları gibi parıltıları da güzeldir. Bu nedenle çoğu hasta porselen braketi tercih etmektedirler. Bugünlerde braketler sadece kapanış düzeltmelerinde kullanılan bir tedavi değil imajında bir parçası haline gelmiştir.

Porselen braketler saf kristalden yapılmaktadır. Porselenler renk değiştirmezler ve diş plağı toplamazlar bu nedenle diş ve ağız bakımı kolaylaşır. Diş ve braket bakımı diğer metal ve lingual braket sistemlerine göre daha kolaydır. Bir diğer avantajı da porselen braketlerin dişlere sağlam tutunmalarıdır.

Yüksek parlatma sayesinde aşındırılması daha azdır. Bu nedenle hastaların tedavileri daha konforlu geçmektedir.

Eğer siz hala hangi braket sistemini kullanacağınız konusunda kararsız kalıyorsanız, lütfen ortodonti hekimlerimize danışın. Muayene esnasında uzmanlarımız tüm detaylı bilgilendirmeleri size verecekler ve braket sisteminin kullanılması konusunda size yardımcı olacaklardır.