Şaşırtan Gerçekler

1-) Gülümseyin ve diş sağlığınız için peynir tüketin. Peynirde bulunan Calsiyum ve fosfor dişleriniz için faydalıdır.Bu mineraller plaklardaki PH seviyesini düşürür ve diş minesini yeniden mineralize eder.

2-) Özellikle kadınlarda göğüs ve çene ağrısının birlikte görülmesi kalp krizinin habercisi olabilir.Maalesef insanların %60 sı bunu bilmemektedir.

3-) Her bir kişinin diş yapısı parmak izleri gibi benzersizdir.Hatta tek yumurta ikizlerinin bile diş yapıları tamamen aynı değildir.Aynı zamanda  dil izinizin de benzersiz olduğunu biliyormuydunuz?

4-) Sıradan bir kadın günde 62 kez gülümser,bir erkek?sadece 8!Çocuklar günde ortalama 400 kez güler.Yetişkinler sadece 15 kezL

5-) Diş uzmanları; sıradan bir kişinin günlük diş fırçalama süresi 45 ile 70 sn. arasında değişiyor fakat önerilen süre 2-3 dakika olduğunu söylüyorlar.

6-) İşlerinizi yaparken sağ elinizi kullanıyorsanız yiyeceklerinizi sağ tarafınızla, eğer sol elinizi kullanıyorsanız yiyeceklerinizi sol tarafta çiğnemeye meyilli olacaksınız.

7-) Yüzümüzde ilk görüşte fark edilecek özelliklerin %50 sinin gülümseme olduğunu unutmayın.

8-) Gülümseyenlerin %80i içten gülmüyorlar.

9-) İnsanların %83 ü saç ve gözlere göre dişlerinin görünümünün daha önemli olduğuna inanıyor.Sizce?

10-) Günde üç veya üzeri şekerli soda içenlerin %62 daha fazla diş çürüğü vardır.

11-) Araştırmalar periodental(diş eti) hastalığı olan insanların kalp hastalığı,felç,kontrolsüz diabet,erken doğum ve solunum hastalıklarına karşı daha fazla risk altında olduğunu söylüyor.Eğer böyle bir risk taşıyorsanız hemen bir diş hastanesine başvurabilirsiniz..

12-) Diş eti hastalığı olan insanların diğerlerine göre koroner kalp hastalığına yakalanma olasılığı iki kat daha fazladır.